Piesaistījums. Obligāciju piedāvājums bija atkarīgs no tirgus rādītāja S&P Pan Asia Low Volatility EUR index. Šis indekss apvieno apmēram 50 uzņēmumus, kuru akciju cena ir saistīta ar mazāku svārstīguma risku nekā vidēji reģionā.
Indeksam piesaistīto obligāciju izveides mērķis un rezultāts
Obligācijas tika izveidotas ar mērķi gūt labumu no Ķīnas, Japānas, Austrālijas, Malaizijas un blakus esošo ”Āzijas tīģeru” – Honkongas, Dienvidkorejas, Singapūras un Taivānas – sagaidāmās pozitīvās ekonomiskās izaugsmes. Obligāciju emisijas brīdī Āzijas reģions pakāpeniski sāka kļūt par starptautiskās tirdzniecības centru un globālās izaugsmes virzītāju, kas veicināja sadarbību starp iepriekšminētajām reģiona valstīm.
Obligāciju termiņa laikā Āzijas reģionā tika novērota spēcīgāka ekonomiskā izaugsme nekā pārējos reģionos. Šāda ekonomiskā izaugsme veicināja iedzīvotāju turīguma un patēriņa pieaugumu. Tajā pašā laikā pasaules ekonomikas izaugsme veicināja pasaules kopējās tirdzniecības apjomu pieaugumu. Šis palielināja uzņēmumu ienākumus un peļņu, kas ir galvenais akciju ienesīguma dzinējspēks. Tā kā piesaistītais indekss ir diversificēts gan attiecībā uz attīstītajiem, gan jaunattīstības tirgiem, negatīvais investoru sentiments pret jaunattīstības tirgiem neietekmēja indeksa vērtību. Turklāt saskaņā ar obligāciju struktūru beigu cena tika noteikta kā vidējais aritmētiskais lielums no 10 pusgada vērtībām obligācijas perioda laikā. Rezultātā negatīvai tirdzniecības karu ietekmei, tarifiem un spēcīgākam ASV dolāram nebija lielas ietekmes uz rezultātu termiņa beigās.
Low Volatility index ietver tikai nobriedušu uzņēmumu akcijas no stabilām ekonomikas nozarēm, kas ir saistīti ar zemāku risku. Tāpēc pamatā esošajā indeksā dominē finanšu, nekustamā īpašuma, komunālo un telekomunikāciju uzņēmumi, taču trūkst informācijas tehnoloģiju nozares. Tādējādi šāds indeksa sadalījums, kas neiekļāva izaugsmes uzņēmumus, rezultējās tajā, ka bāzes indeksa sniegums bija daudz mērenāks salīdzinājumā ar kopējo reģiona akciju tirgu, ko veicināja IT un rūpniecības uzņēmumi. Tomēr kopējais obligāciju rezultāts bija pienācīgs, ņemot vērā kapitāla garantiju un zemo procentu likmju vidi.
Kopējais ieguldījuma pieaugums

Turpmākie ieguldījumi
Iesakām apsvērt obligāciju nominālvērtības un peļņas reinvestēšanu.
Lai saņemtu rekomendāciju par ieguldījumu risinājumiem, kas atbilst jūsu ieguldījumu mērķiem, lūdzu, sazinieties ar savu personīgo ieguldījuma konsultantu. Lai iegūtu vairāk informācijas par visiem aktuālajiem ieguldījumu risinājumiem, apmeklējiet Luminor mājaslapu luminor.lv.