DNB Bank ASA un Nordea Bank AB, sākotnējie Luminor sturktūrvienību īpašnieki Baltijas valstīs,  ar mātesuzņēmuma Luminor Group AB starpniecību 2018. gada 13. septembrī noslēdza darījumu ar ASV privātā kapitāla uzņēmumu Blackstone par Luminor akciju kontrolpaketes pārdošanu.

2019. gada septembrī Luminor un Blackstone paziņoja par bankas 60,1 % akciju kontrolpaketes iegādi, ko veica Blackstone pārvaldīto privātā kapitāla fondu vadītais konsorcijs. DNB un Nordea katrs saglabāja 19,95 % akciju, un Blackstone izrādīja interesi turpmākajos gados iegādāties Nordea atlikušo akciju daļu.

2021. gada decembrī Blackstone no Nordea jau iegādājās 8,4 % Luminor Holding akciju un 2022. gada septembrī – atlikušos 11,6 % akciju. Šī darījuma rezultātā Blackstone tagad pieder 80,05 % Luminor Holding akciju, un DNB arī turpmāk piederēs atlikušie 19,95 %.

Vienots Baltijas finanšu pakalpojumu sniedzējs

2018. gada 19. februārī Luminor spēra pirmos soļus, lai izpildītu juridiskās reorganizācijas procesa priekšnoteikumus, iesniedzot apvienošanās līguma projektu Latvijas Republikas Valsts Uzņēmumu reģistrā, kā arī pieteikumus Igaunijas Finanšu uzraudzības iestādē filiāļu atvēršanai Latvijā un Lietuvā.

2018. gada 28. jūnijā Luminor saņēma Eiropas Centrālās bankas atļauju pārrobežu apvienošanās īstenošanai.

2019. gada 2. janvārī Luminor apvienoja savus Baltijas uzņēmumus un pabeidza juridisko integrāciju, izveidojot Igaunijā reģistrētu banku ar filiālēm Latvijā un Lietuvā.

Izmaiņu rezultātā juridiskā struktūra tika vienkāršota, lai nodrošinātu pilnībā integrētas un uz klientu orientētas bankas darbību Baltijā.