Nordea naudas skola sadarbībā ar DCH studiju uzsāk Finanšu fitnesa programmu Latvijas iedzīvotāju finanšu formas uzlabošanai

Lai ikvienu iedzīvotāju motivētu novērtēt savu “finanšu muskulatūru” un skaidrotu, kā sevi uzturēt labā finansiālajā formā, Nordea naudas skolas un DCH studijas fitnesa treneri ar atraktīvu rīta rosmi 29.oktobra rītā Rīgas centrā  uzsāka pirmo Finanšu fitnesa programmu. Finanšu fitnesa rīta rosmes laikā tās dalībnieki pilnvērtīgai dzīvei un labai pašsajūtai tika aicināti veikt ne tikai regulāras fiziskas aktivitātes, bet arī apgūt dažādus “finanšu vingrinājumus”, tostarp plānot budžetu un veidot uzkrājumus.



Aplēses un pētījumi liecina, ka finansiāli labā formā ir vien aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju, kas regulāri rūpējas par savu personīgo budžetu un uzkrājumiem, galvenokārt tos novirzot krājkontos un termiņnoguldījumos. Turklāt, saskaņā ar Nordea bankas datiem, izpratnes līmenis par iespējamajiem “finanšu  treniņu” jeb uzkrājumu veidošanas iespējām ir zems. Vienlaikus iedzīvotāji nespēj rast motivāciju izvērtēt risinājumus sava finansiālā mugurkaula stiprināšanai, lai veidotu ilgtermiņa uzkrājumus.

“Mēs visi zinām, ka regulāras fiziskās aktivitātes nodrošina labu pašsajūtu un veselību, taču saņemties un sākt regulāri skriet vai apmeklēt sporta zāli spēj tikai retais. Tieši tāpat ir ar uzkrājumu veidošanu un rūpēm par savu personīgo budžetu – tas prasa zināmu piespiešanos. Jāapzinās, ka nedz stabilu uzkrājumu portfeli, nedz arī ideālu “presīti” nevar izveidot dažu treniņu laikā. Rezultāts sajūtams tikai ar mērķtiecīgu darbu ilgākā laika posmā. Taču tieši regulāra un neatlaidīga fiziskās un finansiālās formas uzturēšana ir tā, kas tiešā veidā ietekmē ikviena iedzīvotāja dzīves kvalitāti,” stāsta Anna Fišere-Kaļķe, Nordea naudas skolas vadītāja. “Novērojumi liecina, ka šobrīd vispopulārākais uzkrājumu veids Latvijas iedzīvotāju vidū ir termiņnoguldījums, tomēr arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas uzsākt veidot uzkrājumus arī privātajos pensiju fondos, kas liecina - iedzīvotāji labāk izvēlas nelielu, toties garantētu peļņu,” atzīst Nordea naudas skolas vadītāja.

Nordea naudas skolas izstrādātā Finanšu fitnesa programma piedāvā sporta vingrinājumu veidā iepazīt dažādus uzkrājumu veidošanas risinājumus. Pašlaik ir izstrādātas trīs vingrojumu programmas, kas ir piemērotas dažādiem finanšu sagatavotības līmeņiem – sākot ar iesildīšanos sava ikmēneša budžeta pārskatīšanā un nelielu uzkrājumu veidošanā, beidzot ar augstākas intensitātes treniņu, veicot ieguldījumus uzkrājošā dzīvības apdrošināšanā vai ieguldījumu fondos.

DCH studijas īpašnieks un fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš norāda, ka Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk nodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm – to veicinājusi gan maratonu kustības ienākšana Latvijā, gan kopējais sabiedrības fokuss uz veselīgāku dzīvesveidu: “Latvijas iedzīvotāju fiziskās sagatavotības līmenis kopumā pieaug, tomēr modernais dzīvesveids – ikdienas stress un steiga – dara savu. Cilvēki neiedziļinās un neizprot iemeslus, kādēļ un kā uzturēt sevi labā fiziskajā formā. Lai noskrietu maratonu un uzturētu labu ķermeņa tonusu, nepietiks ar divu nedēļu gatavošanos, skrienot pa parku. Tas ir nopietns, ilgstošs darbs ar sevi un savu dzīvesveidu, ko daudzi pagaidām neapzinās. Līdzīgi ir ar personīgo finanšu pārvaldīšanu – tas ir regulārs darbs ar sevi un savu maciņu, lai nākotnē iegūtu lielāku stabilitāti.”

Līdzīgi kā uzsākot sporta treniņus, arī pirms nopietnākiem “finanšu vingrinājumiem” ieteicams konsultēties ar treneri, kurš palīdzēs izvērtēt pašreizējo finansiālo sagatavotību un ieteiks piemērotāko treniņu programmu. Lai saprastu, kā plānot personīgo budžetu un uzzinātu par pieejamajiem uzkrājumu risinājumiem, to atšķirībām, ikviens interesents aicināts pieteikties uz bezmaksas konsultāciju pie Nordea naudas skolas finanšu treneriem.

Plašāka informācija par Nordea finanšu fitnesa programmu pieejama www.nordea.lv/naudasskola