Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Piekrīti sīkdatņu izmantošanai!
Rīgā ar 3D printeri ražos lielizmēra detaļas lidmašīnām
Luminor banka izsniegusi 0,804 miljonu eiro finansējumu uzņēmumam SIA AM Craft, kas nodarbojas ar industriālo 3D drukāšanu, ražojot gan plastmasas detaļas aviācijai, gan funkcionālus palīglīdzekļus medicīnai. Par piešķirto finansējumu uzņēmums ir iegādājies četras lielizmēra 3D drukas iekārtas.
“3D drukāšana nodrošina iespēju ātri radīt unikālus un ļoti specifiskus plastmasas izstrādājumus visdažādākajiem pielietojumiem. Aviācija un medicīna ir starp lielākajām nozarēm, kas ievērojami palielinājušas 3D drukas izmantošanu. Šīm nozarēm paredzētie produkti pieprasa augsta līmeņa kvalitātes kontroli, izsekojamību un ražošanas procesu caurspīdīgumu, ko ar jaunajām iekārtām varēs nodrošināt AM Craft. Prieks, ka Luminor bankai ir iespēja atbalstīt uzņēmumu, kura ražotās detaļas būs videi draudzīgākas, jo samazinās CO2 izmešus salīdzinājumā ar tradicionālām ražošanas metodēm, kā arī spēs uzlabot ikdienu cilvēkiem, kam ir vajadzīgi tehniskie palīglīdzekļi,” stāsta Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.
3D drukāšanas uzņēmums, pateicoties Luminor bankas finansējumam, ir iegādājies četras lielizmēra (ar darba laukumu 90x90x90 cm) ražošanas iekārtas un plāno izveidot Eiropā pirmo automatizēto industriālās 3D drukāšanas centru, koncentrējoties uz aviācijas un tehniskās ortopēdijas nozarēm. AM Craft plāno automatizēt šobrīd manuāli veicamus procesus, kas ļaus būtiski palielināt iekārtu kopējo ražību un uzlabot visa ražošanas procesa digitālo kontroli un uzraudzību. “Prieks par sadarbības turpināšanu ar Luminior banku, kas spēja ātri, profesionāli un kompetenti iedziļināties, kāds potenciāls ir 3D printēšanai aviācijas un medicīnas jomā, un novērtēt mūsu komandas pieredzi, lai šādu ambiciozu projektu īstenotu,” uzsver AM Craft līdzīpašnieks un valdes loceklis Jānis Jātnieks.
AM Craft nodrošinās aviācijas nozarei sertificētu plastmasas produktu ražošanu gan jauniem produktiem un detaļām (krēsli, bagāžas glabātavas, pilota kabīne), gan esošu gaisakuģu interjeru pilnveidošanai, lai uzlabotu pasažieru komforta līmeni lidojuma laikā (Wi-Fi ievilkšana, mobilo ierīču lādēšanas punktu izvietošana katrā krēslā). Savukārt tehniskās ortopēdijas jomā tiks ražotas ilglaicīgai lietošanai piemērotas ortozes kājām un rokām, kosmētiskie vairogi protēzēm un citi funkcionālie palīglīdzekļi.
Papildu informācija: Inese Kronberga