08.11.2020.


 
Viena no lielākajām kļūdām, ko pieļauj mājokļa pircēji, ir nerēķināšanās ar papildus izmaksām, kas veidojas nekustamā īpašuma iegādes procesā. Iepazīsties ar visām pozīcijām un aprēķini kopējās mājokļa iegādes izmaksas jau tagad!
 
Izvēlies iegādes formu – ar vai bez Altum īstenotā valsts atbalsta ģimenēm ar bērniem vai jaunajiem speciālistiem  – un noskaidro, ar cik lielām izmaksām tev būs jārēķinās, iegādājoties mājokli!
 
Pirmā iemaksa

Piesakot kredītu mājokļa iegādei, tev būs nepieciešama pirmā iemaksa. Tā atkarīga no mājokļa tipa, sērijas, nolietojuma un atrašanās vietas. Tāpat vērā tiek ņemts arī kopējais kredītņēmēja profils.
 

 
Ķīla

Ja neesi veidojis uzkrājumus un šī brīža situācijā nevari atļauties pirmo iemaksu, tad, noformējot kredītu, vari sniegt papildus ķīlu, piemēram, vecākiem piederošu īpašumu. Ja tavā ģimenē aug vismaz viens nepilngadīgs bērns, tad vari izmantot Altum mājokļa galvojumu programmu, kuras ietvaros tiek ievērojami samazināta pirmās iemaksas summa.
 
Īpašuma novērtēšana

Iegādājoties mājokli, svarīgi veikt tā novērtēšanu, lai noteiktu īpašuma tirgus un, iespējams, arī nākotnes vērtību. Aizņemoties naudu bankā, nekustamā īpašuma vērtējums ir obligāta prasība, taču arī bez bankas palīdzības prātīgi novērtēt mājokli tā pirkšanas un pārdošanas summas noteikšanai.
 

 
Darījumu konts

Slēdzot darījumus par ievērojamu naudas summu, ieteicams izmantot darījumu kontu. Lai gan tā nav obligāta nepieciešamība, par nelielu samaksu iespējams gūt drošības garantu abām iesaistītajām pusēm.
 
Zemesgrāmata

Mājokļa iegādes procesā jādodas arī pie notāra un uz Zemesgrāmatas nodaļu, kuras teritorijā atrodas īpašums.
 

 
Īpašuma apdrošināšana

Noformējot kredītu, jārēķinās arī ar nekustamā īpašuma apdrošināšanas izmaksām. Pat tad, ja tev nav nepieciešams kredīts un mājokli iegādājies par saviem līdzekļiem, to vēlams apdrošināt. Tādējādi būsi pasargāts pret neparedzētiem, lieliem izdevumiem negaidītos notikumos.
 
Vēlam, lai mājokļa iegāde noritētu veiksmīgi!

Hipotekārais kredīts