Mēs izmantojam sīkdatnes, lai padarītu lietošanas pieredzi ērtāku. Piekrīti sīkdatņu izmantošanai!
13.10.2020. Vārdu savienojumā “darbs mājās” bieži vien “mājas” gribam sadzirdēt vairāk nekā “darbs”. Lai arī mācībām un darbam mājas apstākļos ir daudz priekšrocību, produktivitāte šajā gadījumā bieži vien ir liels izaicinājums.
Šajā rakstā uzzināsi 4 galvenos priekšnosacījumus dažādas idejas produktīvam darbam un mācībām mājās.
Lai arī cik ļoti negribētos atzīt, mūsu smadzenēm patīk… struktūra, sistēma, pat rutīna, tāpēc ir būtiski psiholoģiski, ideālajā gadījumā – arī fiziski, nodalīt zonas, kurās strādā vai mācies un kurās velti laiku sev un atpūtai.
Strādājam, sēžot pie galda; gulta – tikai miegam!
Darba laikā atrodoties mājās, tā vien vilina dīvāns un mīkstā sega gultā, taču viens ir skaidrs – tiklīdz ķermenis nonāk kaut vai “pa pusei” horizontālā stāvoklī, klāt ir lielās žāvas un produktivitāte dramatiski samazinās.
IDEJAS!
Lai darbs un mācības būtu produktīvas, ārkārtīgi būtiski ir ievērot darba dienas “rāmi” un – ne mazāk svarīgi – pienācīgi atpūsties.
Skaidri nosaki, kad netraucēti nodosies produktīvam darbam un kad veltīsi laiku atpūtai, nedomājot par nākamās dienas uzdevumiem.
Spēja koncentrēties paša noteiktajās produktīvā darba stundās bieži vien ir izaicinājums. Uzmanību ir tik viegli novērst, it sevišķi mājās, taču… Netīrie trauki un vanna pagaidīs un, nē, darba laikā nav obligāti jāpadzēš liekās bildes no telefona!
IDEJAS!
Kad apkārt valda haoss, arī mūsu domas mēdz būt neskaidras. Ja apkārt valda harmonija, ir daudz vieglāk koncentrēties un produktīvi strādāt.
Mājas birojam ir jābūt tīram un ideālā kartībā!
Nekārtīgs darba galds jau pats par sevi novērš uzmanību un ir traucēklis. Iedomājies, tev ienāk prātā izcila ideja, taču, kamēr sameklē rakstāmo un papīru vai atrodi telefonu, doma izkūpējusi gaisā… Tā riskēt nedrīkst!
IDEJAS!
Ne velti birojā strādājošo mīļākais darbdienas laiks ir – pusdienlaiks! Ne velti skolā foršākie brīži ir – starpbrīži! Paēst pusdienas un atpūtināt smadzenes ir ne tikai veselīgi, bet arī nāk par labu spējai koncentrēties. Lūk, dažas idejas, kā sadalīt dienu un regulāri nodrošināt smadzenēm “restartu”.
IDEJAS!
Hipotekārais kredīts