Kā reģistrēt savu uzņēmumu?
Vispirms tev jāizvēlas jaundibināmā uzņēmuma veids.
- akciju sabiedrība (AS) – Joint Stock Company
- sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) – limited liability company
- pilnsabiedrība – general partnership
- komandītsabiedrība – limited partnership
- kooperatīvā sabiedrība – a cooperative society
- individuālais (ģimenes) uzņēmums – an individual (family) company
- zemnieka vai zvejnieka saimniecība – a farmer or fisherman's farm.
Dibinot jaunu uzņēmumu, tev jāizvēlas tā nosaukums. Nosaukumam ir jābūt unikālam un konkrētam, lai palīdzētu izveidot uzņēmuma profilu un ļautu tam atšķirties no citiem uzņēmumiem. Vairāk informācijas atradīsi šeit.
Uzrādot uzņēmuma juridisko adresi, jāņem vērā, ka šī konkrētā adrese turpmāk tiks izmantota oficiālai saziņai. Iepazīsties ar nosacījumiem juridiskās adreses reģistrācijai Uzņēmuma reģistra mājas lapā.
Vairāk lasi šeit.
Ja ir viens dibinātājs, sastādāms dibināšanas lēmums. Ja ir divi vai vairāki dibinātāji – slēdzams dibināšanas līgums. Dibināšanas lēmumu paraksta dibinātājs, dibināšanas līgumu paraksta visi dibinātāji.
Statūtos nosaka sabiedrības darbības svarīgākos principus. Tos paraksta sabiedrības dibinātājs vai visi dibinātāji.
Lai reģistrētu uzņēmumu Uzņēmumu reģistrā, nepieciešams pagaidu konts. Pagaidu konts būs vajadzīgs pamatkapitāla iemaksai un uzņēmuma reģistrācijai.
Piesakies pagaidu konta atvēršanai
Pamatkapitāls ir nauda un citas vērtības naudas izteiksmē, kas ir ieguldītas kapitālsabiedrībā uzņēmējdarbības uzsākšanai un turpināšanai.
Dalībnieku reģistra nodalījums ir dokuments, kurā norādīts pilns dalībnieku sastāvs un daļu sadalījums. To paraksta valdes priekšsēdētājs vai valdes loceklis uz pilnvaras pamata, kuru parakstījuši visi valdes locekļi.
Pieteikuma veidlapu KR4 ir pienākums parakstīt visiem dibinātājiem, vai arī pieteikumu paraksta jebkura cita persona, kurai dibinātāji to ir uzticējuši darīt, papildus iesniedzot notariāli apliecinātu pilnvaru.
Ja sabiedrība vienlaikus ar reģistrāciju vēlas iegūt mikrouzņēmuma nodokļu maksātāja statusu, tā statusa iegūšanai var pieteikties, to atzīmējot pieteikuma veidlapas KR4 8. punktā vai iesniedzot iesniegumu statusa iegūšanai.
Iesniedzot dokumentus papīra formātā, nepieciešams apliecināt parakstus uz šādiem dokumentiem: pieteikuma veidlapas KR4, dalībnieku reģistra nodalījuma, valdes locekļa piekrišanas ieņemt amatu (ja piekrišana nav ietverta pieteikumā).
Valsts nodeva ir jāsamaksā pirms pieteikuma iesniegšanas reģistrācijai. Reģistrācija tiek veikta tikai pēc tam, kad Uzņēmumu reģistrs var pārliecināties, ka valsts nodeva ir ieskaitīta Valsts kases kontā.
Pieteikumu un tam pievienojamos dokumentus var iesniegt dibinātāji vai jebkura cita persona, kurai dibinātāji to ir uzticējuši darīt:
- Uzņēmumu reģistra reģionālajā nodaļā
- E-pakalpojumā
- Elektroniski parakstītu e-pastā
- Pa pastu
Ja sabiedrība vēlas pieteikties pievienotās vērtības nodokļa maksātāja statusam, Uzņēmumu reģistrā vienlaicīgi ar pieteikumu ierakstīšanai komercreģistrā var iesniegt iesniegumu reģistrācijai ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā.
Apsveicam, tu esi kļuvis par uzņēmuma īpašnieku!
Būsim tev līdzās jebkurā situācijā! Tagad Luminor biznesa kontu var atvērt arī videozvanā.
Sīkāka informācija atrodama šeit